Tłumaczenia konsekutywne

Zadzwoń do nas!

+48 797 792 460

Co to jest tłumaczenie konsekutywne?

Tłumaczenie konsekutywne to tłumaczenie w trakcie którego przekład następuje po zakończeniu wypowiedzi jednej ze stron. Jest to najczęściej spotykany rodzaj tłumaczeń ustnych i doskonale sprawdza się w trakcie większości sytuacji takich jak właśnie tłumaczenia w urzędach i kancelariach notarialnych.

Tłumaczenia konsekutywne – konferencje, ślub, negocjacje, spotkania biznesowe

Doskonałymi przykładami tłumaczenia konsekutywnego są: ślub z obcokrajowcem, akty notarialne z udziałem obcokrajowców. Tutaj wypowiedzi mają charakter formalny oraz są wyraźnie podzielone na segmenty, które po zakończeniu wypowiedzi tłumaczone są na język docelowy.

Długość segmentu, który jest tłumaczony w trakcie jednej wypowiedzi jest różna i zależy od tego, jak umówi się mówca z tłumaczem. Krótsze stosowane są najczęściej w trakcie tłumaczenia rozmów biznesowych, ślubów czyli wszędzie tam gdzie kontekst wypowiedzi jest znany. Dłuższe segmenty tłumaczone są w przypadku prelekcji, wystąpień naukowych gdzie kontekst może być zrozumiany dopiero z dłuższej wypowiedzi a nadmierne „pocięcie” wystąpienia mogłoby obniżyć jakość dokonywanego tłumaczenia.a

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ TŁUMACZENIA KONSEKUTYWNEGO!

Gwarantujemy szybką odpowiedź!